RW1S0BA10R0FT
Mfr.Part #
RW1S0BA10R0FT
Description
RES 10 OHM 1% 1W 2515
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2515 J-Lead
Power (Watts) :
1W
Resistance :
10 Ohms
Supplier Device Package :
2515
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Tolerance :
±1%